Liga 1: Universitatea Craiova isi revine dupa esecul usturator din meciul cu Dinamo

Miercuri, 19 Decembrie 2018, ora 21:53
7336 citiri

Universitatea Craiova a castigat meciul cu Gaz Metan Medias, scor 2-0, in etapa a 21-a din Liga 1.

Oltenii nu au avut un debut prea convingator, insa au beneficiat de o eliminare a lui Fofana din minutul 32.

Scorul a fost deschis norocos in cele din urma in minutul 52, cand sutul trimis de Mitrita din lovitura libera a fost deviat de Fortes in propria poarta.

Craiova a mai avut si alte ocazii de a marca, dar Plesca a facut minuni in poarta mediesenilor. Portarul oaspetilor nu a mai putut face insa nimic in minutul 87, cand Mitrita a batut perfect un penalti.

Dupa acest rezultat, Universitatea Craiova ocupa locul 3, cu 38 de puncte, iar Gaz Metan Medias este pe 7, cu 28 de puncte.

20:00 FCSB - CFR Cluj

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...