Liga 1: Victorie cu scandal pentru Universitatea Cluj

Duminica, 29 Iulie 2012, ora 20:55
2764 citiri

Universitatea Cluj a castigat, scor 1-0, intalnirea disputata duminica seara, pe teren propriu, cu Gloria Bistrita, in etapa a doua a Ligii 1.

Unicul gol al partidei a fost inscris de Szilagyi, in minutul 81, cu o lovitura de cap din interiorul careului bistritean.

Partida de la Cluj a fost marcata de incidentele din tribune. In prima repriza, fanii gazdelor au parasit stadionul in semn de protest fata de demisia lui Claudiu Niculescu din functia de antrenor al echipei, dar si in semn de nemultumire fata de managerul Anamaria Prodan.

A fost primul meci pe banca tehnica a "sepcilor rosii" pentru Cristi Dulca.

"U" Cluj: Balauru - Krumov, Szilagyi, Christou, Mendy (Firtulescu '82) - Patrascu, Gheorghe - Paulinho (Nicola '74), Dos Santos, Viorel Dinu (Muzac '59) - Draghici.

Antrenor: Cristi Dulca.

Gloria Bistrita: Bota - Petelu, Kanon, Nastase (Stan '75), Cafasso - Anton, Predescu - Layo (Bratu '65), Romario, Moraes - Ayza.

Antrenor: Nae Manea.

Arbitru: Teo Craciunescu.

Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
Ciolacu: Apartenenţa României la NATO reprezintă o garanţie de securitate pentru ţara noastră. Vom continua să fim un actor influent şi constructiv FOTO/VIDEO
Marcel Ciolacu, premierul României afirmă, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că apartenenţa României la Organizația Nord Atlantică reprezintă o garanţie de securitate pentru...
#Universitatea Cluj victorie Bistrita, #UCluj Bistrita etapa 2, #UCluj Bistrita Liga 1 , #meciuri