Liga 1: Victorie de rasunet pentru Viitorul lui Hagi

Luni, 02 Noiembrie 2015, ora 22:24
5564 citiri

Viitorul lui Hagi continua lupta pentru castigarea campionatului dupa ce s-a impus, scor 5-1, pe terenul lui Dinamo.

"Cainii" au evoluat in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Mevlja pentru un fault in careu, in urma caruia Florin Tanase a transformat un penalti.

Dinamo a egalat in minutul 54 dupa o gafa a portarului advers, prin Gnohere, insa Achim si-a adus echipa in avantaj in minutul 65.

In ultimele minute, Viitorul s-a dezlantuit si a mai marcat de trei ori, prin Aganovici (2) si Achim.

Dupa acest rezultat, Viitorul ocupa locul 2, cu 32 de puncte, unul mai putin decat Astra. Dinamo e pe 6, cu 24 de puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul va intalni Astra, in timp ce Dinamo merge la Timisoara.

C.S.

Ministrul Agriculturii le ia apărarea crescătorilor: "Eu nu cred că fermierii români vopsesc puii. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România"
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a precizat că el nu crede că „fermierii români vopsesc puii”. Declarațiile vin în contextul în care fostul președinte al...
Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...