Liga 1: Viitorul incheie turul cu o victorie. Ianis Hagi a marcat din nou

Sambata, 27 Octombrie 2018, ora 19:52

Viitorul lui Gica Hagi a obtinut o victorie foarte importanta in ultima etapa a turului Ligii 1.

Constantenii s-au impus in deplasarea de la FC Botosani, scor 2-1, dupa un meci lipsit de stralucire.

Primul gol al meciului a fost marcat in minutul 66 de Mihai Vodut, cu o lovitura de cap, dupa o actiune perfecta a lui Denis Dragus.

Cu patru minute inainte de final, Ianis Hagi a transformat o lovitura de pedeapsa scoasa de Vodut si a facut 2-0.

In ultimul minut, Trujici a marcat cu o lovitura de cap, dar era prea tarziu pentru ca Botosaniul sa mai faca ceva.

Dupa acest rezultat, Viitorul a ajuns pe locul 4 in Liga 1, cu 22 de puncte, in timp ce FC Botosani este pe locul 8, cu 15 puncte.

In prima etapa a returului, Viitorul se va deplasa la Calarasi, in timp ce Botosani va primi vizita lui CFR Cluj.