Liga 1: Viitorul invinge campioana si egaleaza FCSB

Sambata, 29 Aprilie 2017, ora 22:19

Viitorul Constanta a invins, scor 3-2, Astra Giurgiu, in etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 1.

Giurgiuvenii au deschis surprinzator scorul in minutul 12, dar gazdele au intors rezultatul pana la pauza.

Vlad Morar a egalat in minutul 40 dupa un penalti comis de portarul Iliev, iar Tucudean a facut 2-1 cu un sut din centrul careului trei minute mai tarziu.

Tot Tucudean a marcat si al treilea gol, in minutul 77, cu un sut din opt metri.

Ultimul gol a fost marcat de Astra, in minutul 89, cu o lovitura de cap sub transversala trimisa de Geraldo.

Dupa acest meci, Viitorul face 38 de puncte si egaleaza FCSB, care luni va intalni Dinamo in deplasare.

De partea cealalta, Astra ramane ultima in play-off, cu 26 de puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul se va deplasa la CSU Craiova, in timp ce Astra va primi vizita lui FCSB.

C.S.

Citeste mai multe despre Viitorul Astra Viitorul Astra Liga 1

Articol citit de 6528 ori

1 comentariu

putin despre steaua si viitorul,mai multe despre dimano .....

sunt stelist de aproape 40 de ani,dar nu despre asta e vorba ! am auzit ca generatia de haoleu e in totalitate pro hagi,pro viitorul...prostii ! unul nu a zis sa castige cel mai bun,poate stiu ei mai bine cum se castiga campionatu in romnia ! unirea,galati,cfr maine viitoru-toate campioane de carton,istoria ne va lamuri cand nimeni nu va mai stii de urziceni ! steaua a pierdut campionatu cand a dormit pe teren 1-1 cu viitorul ! acum despre dimano,atat de hulita,atat de mooista ! am tinut cu dimano in 3 randuri(in cupele europene evident),ultima oara m-am lecuit !anii 77 parca echipa cu talnar si orac facea meciuri bune in europa,nu luam in serios ghetele lui dudu,cu 5 goluri in ultima etapa ! anul 1983,semifinala cupei campionilor cu liverpool 1-2,am fost la meci cu un craiovean si un rapidist ! am facut galerie,in timp ce cainii de azi,catelusii de atunci,taceau malc,pt ca liverpool ii domina,dar ce traseu a avut dimano in acel sezon !!! ultima echipa valoroasa a cainilor cea din 87-90,iar semifinala de cupa europeana,nea micea dornic de revansa dupa 3 calificari ratate 82,86 si 88 ! aveau echipa facuta de nea pisti varga,dupa sincopa cu 17 nentori tirana,au avut meciuri bune si fotbal frumos,dar vine meciul de campionat cu flacara moreni aflata la retrogradare,iar dimano pe locul 2 fara sanse de a intrece steaua,meci in groapa.surpriza flacara moreni bate cu 3-2 si scapa de la retrogradare !!! ce vreau sa spun,dimano a avut cateva generatii de folbalisti de exceptie care au jucat spectaculos,dar mereu au esuat ca potaile... ! concluzia...folbalu ar trebui interzis in romnia vreo 10-50 de ani !