Liga 1: Viitorul invinge dramatic. Ianis Hagi a marcat din nou

Luni, 19 Februarie 2018, ora 22:38
10849 citiri

Viitorul Constanta a castigat dramatic partida cu FC Botosani, scor 2-1, intr-un meci din etapa a 25-a din Liga 1.

Aflati intr-o criza de rezultate si de joc in acest an, moldovenii au deschis scorul dupa doar 10 minute, cand Mihai Roman a transformat o lovitura de la 11 metri acordata corect.

Viitorul s-a aruncat in atac si a incercat, in special prin Ianis Hagi, sa gaseasca spatii spre poarta lui Cobrea.

Egalarea a venit in aceste conditii in minutul 38, cand Ianis a luat o actiune pe cont propriu si a finalizat cu un sut din afara careului.

In partea secunda, Ianis a sutat superb in transversala din lovitura libera, a fost aproape sa dea gol din corner, insa Viitorul a trebuit sa astepte pana in prelungiri pentru a marca golul victoriei.

Ianis Hagi i-a pasat lui Andrei Ciobanu, iar acesta a prins un sut superb din afara careului si a adus victoria Viitorului.

Dupa acest rezultat, Viitorul ocupa locul 4, cu 41 de puncte, in timp ce FC Botosani este pe locul 8, cu 36 de puncte.

In ultima etapa a sezonului regulat, Viitorul se va deplasa la Iasi, in timp ce FC Botosani va primi vizita lui Gaz Metan Medias.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...