Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Viitorul invinge U Craiova dupa un meci spectaculos

Sambata, 13 Aprilie 2019, ora 23:20
8078 citiri

Viitorul Constanta a invins U Craiova, scor 2-1, intr-un meci din etapa a 5-a a play-off-ului Ligii 1.

Oltenii continua astfel seria neagra, iar postul lui Devis Mangia se clatina tot mai serios dupa ultimele rezultate.

U Craiova a inceput bine partida de la Ovidiu, reusind sa deschida scorul in minutul 9, prin Cristi Barbut, aflat intr-o pozitie de ofsaid evidenta, pe care arbitrul nu a sanctionat-o insa.

Egalarea a venit cu doua minute inainte de pauza, cand Ianis Hagi a marcat cu un sut fenomenal din afara careului, ce nu i-a dat nicio sansa lui Pigliacelli.

Echipa lui Hagi a trecut in avantaj in minutul 57, Rivaldinho reluand in plasa o centrare perfecta a lui George Ganea, sub privirile marelui Rivaldo.

Oltenii au cautat egalarea pe final de joc, dar nu au reusit sa puna in pericol defensiva lui Gica Hagi.

Dupa acest rezultat, U Craiova ocupa locul 3, cu 30 de puncte, in timp ce Viitorul este pe patru, cu 29 de puncte.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...