Liga 1: Viitorul lui Hagi a facut spectacol

Luni, 13 Mai 2019, ora 22:20
9879 citiri

Viitorul Constanta a castigat cu 3-0 meciul disputat cu Astra Giurgiu, in etapa a 9-a din play-off-ul Ligii 1.

Astra a ratat o ocazie uriasa pe contraatac prin Begue, dar cei care au deschis scorul inainte de pauza au fost constantenii.

Eric de Oliveira a punctat din lovitura de la 11 metri si a adus astfel formatia lui Gica Hagi in avantaj.

Dupa pauza, Viitorul a mai marcat prin Andreas Calcan, cu un sut trimis fara emotii din centrul careului. Apoi, in minutul 73, Dragus a facut 3-0 cu un sut plasat langa bara.

Dupa acest rezultat, Viiitorul urca pe locul 3 in clasament, depasind U Craiova.

Ambele echipe au 36 de puncte, dar Viitorul nu a beneficiat de ajustare. Constantenii vor merge la Craiova in ultima etapa, cand se va juca pentru un loc pe podium.

In schimb, Astra va intalni Sepsi in ultima runda, in derbiul codaselor din play-off.