Liga 1: Viitorul lui Hagi castiga la scor

Duminica, 25 August 2019, ora 19:50

Viitorul Constanta a castigat partida cu FC Voluntari din etapa a 7-a a Ligii 1, scor 4-0.

Formatia pregatita de Gica Hagi a dominat categoric acest meci si nu a avut nicio emotie in a obtine victoria.

Scorul a fost deschis in minutul 16 de Gabi Iancu, cu o reluare din fata portii dupa o pasa ideala a lui Boboc.

2-0 s-a facut in minutul 55, cand Iancu a centrat perfect, iar Ganea a marcat cu o lovitura de cap.

Constantenii au mai marcat inca o data in minutul 82, prind Lyes Houri, cu un sut din lovitura libera de la 20 de metri. Patru minute mai tarziu, scorul a devenit 4-0, Rivaldinho marcand si el cu capul.

Dupa acest rezultat, Viitorul urca pe locul 2 in Liga 1, cu 15 puncte, doua mai putin decat liderul CFR Cluj. FC Voluntari este pe locul 11, cu 5 puncte.

Etapa urmatoare, FC Voluntari primeste vizita Universitatii Craiova, iar Viitorul va juca impotriva lui FCSB, in deplasare.