Liga 1: Viitorul lui Hagi castiga si sufla in ceafa Stelei

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 22:19
6483 citiri

Viitorul Constanta a invins CSM Poli Iasi, scor 1-0, in etapa a 18-a din Liga 1.

Formatia lui Hagi a dominat de la inceput pana la final, dar jocul a fost destul de slab.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Alex Nimely, in minutul 74, cu un sut bine plasat langa bara.

Viitorul a lovit bara cateva minute mai tarziu din lovitura libera, la un sut al lui Gabi Iancu.

Dupa acest rezultat, Viitorul Constanta are 33 de puncte si ocupa locul secund in Liga 1. Formatia lui Hagi se afla la un singur punct de Steaua, care miercuri va intalni Dinamo.

In schimb, CSM Poli Iasi este pe 11, cu 16 puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul va primi vizita lui CSU Craiova, in timp ce CSM Poli Iasi va intalni Concordia Chiajna.

C.S.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...