Liga 1: Viitorul lui Hagi obtine o victorie de zile mari

Luni, 19 Octombrie 2015, ora 22:23
4903 citiri

Viitorul Constanta s-a impus, scor 2-1, pe terenul lui CFR Cluj, in ultimul meci al etapei a 14-a din Liga 1.

Prima repriza a fost dominata de clujeni, care au avut si un penalti acordat de arbitru si apoi anulat la solicitarea tusierului, dupa o interventie asupra lui Jakolis.

In partea secunda, Viitorul a deschis surprinzator scorul in minutul 54, cand Chitu a fost gasit excelent de Achim.

Ardelenii au egalat insa in minutul 61 dupa lovitura de cap a lui Lopez, dar peste alte trei minute Benzar a facut 2-1 dupa o gafa a lui Minca.

Dupa acest rezultat, Viitorul urca pe locul 2, cu 26 de puncte, la egalitate cu Steaua si Pandurii. CFR este pe 9, cu 14 puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul primeste vizita lui FC Botosani, iar CFR Cluj merge la Timisoara.