Liga 1: Viitorul lui Hagi obtine o victorie pretioasa

Vineri, 23 Septembrie 2016, ora 22:17

Viitorul Constanta s-a impus la Severin pe terenul Pandurilor Targu Jiu, scor 1-0, in primul meci al etapei a 10-a din Liga 1.

Prima repriza a fost destul de echilibrata, dar gorjenii au avut cea mai mare sansa, la un sut al lui Herea care a intalnit transversala.

In cele din urma, Viitorul a deschis scorul in minutul 73, prin Dragos Nedelcu, al carui sut de la 35 de metri a fost scapat printre picioare de portarul Lazar.

Dupa acest rezultat, Viitorul urca pe locul 3, cu 17 puncte, in timp ce Pandurii se afla pe locul 6, cu 15 puncte.

Etapa urmatoare, echipa Pandurii se va deplasa la Chiajna, iar Viitorul va primi vizita Astrei.