Liga 1: Viitorul lui Hagi smulge o remiza norocoasa

Vineri, 04 Mai 2018, ora 22:39

Viitorul Constanta si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 1.

Astra a deschis surprinzator scorul in minutul 3, printr-un sut puternic al lui Abang din centrul careului.

Viitorul a facut o prima repriza slaba si tot Astra a fost aproape de marcarea golului, dar constantenii si-au revenit dupa pauza.

Egalarea a venit in cele din urma in minutul 77, cand Dragus a profitat de o greseala uriasa a portarului Iliev, care a scapat mingea in fata, si a egalat.

Dupa acest rezultat, Astra ocupa locul 4, cu 33 de puncte, iar Viitorul este pe 5 in play-off, cu 32 de puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul va intalni CSM Poli Iasi, iar Astra pe CFR Cluj.