Liga 1: Viitorul lui Hagi urca pe primul loc si trimite Steaua pe trei

Luni, 12 Decembrie 2016, ora 22:19
9857 citiri

Viitorul Constanta a urcat pe primul loc in Liga 1 dupa victoria de la Chiajna, scor 2-1, in etapa a 20-a.

Formatia lui Hagi a deschis scorul in minutul 12, cu un sut superb din lovitura libera trimis de Benzar.

In partea secunda, Chiajna a fost mai prezenta in joc, a avut si o bara prin Raducanu, dar cei care au marcat au fost tot constantenii.

Purece a punctat si el in minutul 69 si a adus golul victoriei, chiar daca Marian Cristescu a punctat pentru gazde cu cinci minute inainte de final.

Viitorul are asadar 39 de puncte si este liderul Ligii 1, cu doua puncte peste Medias si Steaua.

In schimb, Chiajna are 16 puncte si se afla pe locul 12.

Etapa urmatoare, Chiajna va primi vizita lui CSU Craiova, iar Viitorul se va duela cu FC Botosani.