Liga 1: Dinamo invinge Voluntariul si depaseste Steaua in clasament

Luni, 30 Noiembrie 2015, ora 22:22
4533 citiri

Dinamo a castigat ultimul meci al etapei cu numarul 19 din Liga 1, impunandu-se cu scorul de 3-1 in "deplasarea" din Stefan cel Mare cu FC Voluntari.

In urma acestui rezultat, echipa lui Mircea Rednic a depasit Steaua in clasament.

Partida disputata in "Groapa" dinamovista pentru ca arena celor de la Voluntari nu are inca toate avizele a inceput practic de la scorul de 1-0. Gnohere a deschis scorul in secunda 35, dupa un atac care a surprins complet defensiva ilfovenilor.

In minutul 30, arbitrul Andrei Chivulete a anulat un gol marcat de gazde la capatul unei faze extrem de controversate.

Scapata ca prin urechile acului de primirea golului, Dinamo si-a dublat avantajul de pe tabela in finalul primei reprize, atunci cand Steliano Filip a inscris cu un sut plasat din marginea careului.

Paul Anton a inscris pentru 3-0 in minutul 60 cu un sut superb, de la aproximativ 20 de metri.

Voluntariul a reusit golul de onoare cinci minute mai tarziu, atunci cand Spahija a marcat cu o lovitura de cap din interiorul careului.

3-1 avea sa fie scorul final al partidei, Dinamo obtinand trei puncte extrem de importante.

ECHIPELE DE START

Voluntari: Lytovka - Rus, Achim, Spahija, Briceag - Radoi, Novac - Hamed Kone, Goossens, Vodut - Ad. Balan

Rezerve: Balauru - Tchoutou, Novakovic, L. Iorga, Maftei, Pancu, Al. Ionita.

Antrenor: Gheorghe Multescu

Dinamo: Cerniauskas - Fai Collins, Nedelcearu, Mevlja, S. Filip - Anton, Van Haaren - Rotariu, Vojnovic, Matei - Gnohere

Rezerve: Popescu - Puljic, Essombe, Corbu, Marc, Tircoveanu, Gavrila.

Antrenor: Mircea Rednic

Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
PNL exclude susţinerea lui Piedone la Primăria Capitalei. Ionuț Stroe: "Ar fi cea mai mare greşeală"
Susţinerea lui Cristian Popescu Piedone la Primăria Capitalei nu este pe agenda de lucru a PNL, susține purtătorul de cuvânt al partidului, Ionuţ Stroe. Întrebat, în emisiunea România...
#Voluntari Dinamo Liga 1, #Liga 1 rezultate meciuri, #Dinamo Liga 1 rezultat , #Liga I