Liga 1: Voluntariul castiga derbiul Ilfovului in prelungiri

Miercuri, 15 Mai 2019, ora 22:53

FC Voluntari a castigat meciul cu Concordia Chiajna, scor 2-1, in etapa a 10-a a play-out-ului Ligii 1.

Codasa in Liga 1, Chiajna a inceput in forta si a deschis scorul dupa doar cateva secunde, prin Razvan Gradinaru, care a reluat din fata portii.

In partea secunda, Voluntariul s-a napustit in atac, a avut numeroase ocazii, iar egalarea a venit tarziu, in minutul 83, cand Tudorie a marcat din penalti.

Tot Tudorie a marcat si golul victoriei ce trimite in mare masura Chiajna in Liga 2, in prelungiri.

Dupa acest rezultat, Chiajna ramane ultima, cu 16 puncte, in timp ce Voluntariul este pe 5 in play-out, cu 26 de puncte.