Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga I: Remiza intre Gloria Bistrita si Astra Ploiesti

Sambata, 31 Iulie 2010, ora 19:50
733 citiri

Gloria Bistrita a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata sambata, pe teren propriu, cu Astra Ploiesti, in etapa a doua a Ligii I.

Primul gol al intalnirii a fost reusit de Predescu, in minutul 78, cu un sut de la marginea careului.

Astra a egalat 9 minute mai tarziu, dupa un penalti dictat usor la o presupusa tinere in care a lui Velcovici la Mihalcea. Rohat a transformat lovitura de la 11 metri.

In urma acestui rezultat, bistritenii au ajuns la doua puncte acumulat in clasamentul Ligii I din tot atatea meciuri jucate, in timp ce ploiestenii au un punct.

Gloria Bistrita: Albut - Saceanu, Muresan, Frasinescu, Velcovici - Petre, Anton (Predescu '65), Coroian, Bajenaru (Bawab '79) - Moraes, Ygor (Pina '53).

Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Astra Ploiesti: Ebede - Matel, Rohat, Mihalache, Sandu - Stratila, Seto, Bornosuzov, Dinu - Lukacs (Popara '70), Vadrariu (Mihalcea '59).

Antrenor: Mihai Stoichita.

Arbitri: Istvan Kovacs - Daniel Hulubei, Iulius Timar - Paul Unimatan.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#egal remiza Bistrita Astra, #Bistrita Astra etapa 2, #Liga I Bistrita Astra, #Gloria Bistrita Astra Ploiesti , #meciuri