Liga 1: FCSB pierde cu 4-0 si ajunge pe loc retrogradabil

Duminica, 25 August 2019, ora 22:54
34286 citiri

FCSB a suferit a cincea infrangere la rand in Liga 1, scor 0-4, pe terenul formatiei Gaz Metan Medias, in etapa a 7-a.

Gruparea ros-albastra a avut o noua prestatie lamentabila si a fost invinsa clar la Medias.

Gazdele au deschis scorul in minutul 17, dupa ce portarul Andrei Vlad a scapat mingea in fata, iar Darius Olaru, viitorul jucator al celor de la FCSB, a marcat fara emotii.

In minutul 23, Mediasul a avut un penalti neacordat de arbitrul Marius Avram, dupa o interventie a lui Razvan Oaida.

Portarul gafeor Andrei Vlad s-a accidentat in minutul 35 si a fost inlocuit de Balgradean, dar nici acesta nu a avut o evolutie prea buna.

Dimpotriva, in minutul 56 a comis incredibil o lovitura de la 11 metri, dupa ce a preluat gresit in propria jumatate. Marius Constantin a transformat fara emotii penaltiul.

Zece minute mai tarziu, Iulian Cristea a comis si el un penalti si a fost eliminat, iar Mediasul a facut 3-0 prin Dumitru Cardoso.

FCSB a incheiat in genunchi partida, iar bulgarul Chorbadzhiyski, aflat la debut, a fost si el eliminat in minutul 75.

Mediasul a lasat-o mai moale pe final, dar chiar si asa Velisar a mai inscris o data in minutul 86, cu un sut puternic sub transversala.

Gruparea lui Becali ocupa locul 13, retrogradabil, cu doar 4 puncte acumulate in 7 etape. FCSB poate ajunge pe ultimul loc luni, in cazul in care Dinamo va invinge Hermannstadt.

GAZ METAN - FCSB 4-0

90+2 - Final de meci!

90 - 2 minute suplimentare

87 - Cartonas galben pentru Mihai Roman.

85 - GOL MEDIAS!!! Velisar ia o actiune pe cont propriu, dribleaza toata apararea adversa si face 4-0 cu un sut sub transversala!

82 - Larie trimite cu capul pe langa poarta dupa un corner.

78 - Schimbare Medias: Chamed intra in locul lui Romeo.

75 - FCSB ramane in noua oameni! Si celalalt fundas central, Chorbadzhiyski, vede al doilea galben si este eliminat!

74 - Schimbare Medias: Popa intra in locul lui Cardoso.

69 - Ce ocazie!!! Medias e din nou aproape de gol, dar Balgradean scoate excelent sutul lui Fernandes!

67 - Schimbare Medias: Diakota intra in locul lui Olaru.

65 - GOL MEDIAS!!! Cardoso inscrie fara emotii din penalti si face 3-0!

64 - Penalti pentru Medias! Cristea comite un fault in careu, vede al doilea galben si este eliminat!!!

62 - Schimbare FCSB: Gnohere intra in locul lui Belu.

58 - GOL MEDIAS!!! Constantin inscrie din penalti si face 2-0!

56 - Balgradean greseste incredibil o preluare in careu si comite un penalti! Cartonas galben pentru portarul FCSB!

50 - Ce ocazie!!! Salomao primeste ideal in fata portii, dar trage in blocaj! Mingea ii revine si trimite peste!

49 - Ce ocazie!!! Caardoso trimite cu capul in bara laterala!

46 - Olaru suteaza pe langa poarta lui Balgradean din marginea careului.

46 - Se reia jocul!

Schimbare FCSB: Ovidiu Popescu intra in locul lui Pintilii.

45+2 - Pauza!

45 - Olaru vede cartonasul galben.

45 - Ce ocazie!!! Bus rateaza cu toata poarta goala din doar trei metri dupa un sut ratat al lui Romeo!

43 - Oaida primeste intr-o pozitie buna, dar sutul sau e deviat in corner!

37 - Ce ocazie!!! Salomao patrunde bine in partea dreapta, centreaza ain fata portii, dar Moutinho trimite in transversala! Mingea revine in teren, dar Roman il incurca pe Oaida in momentul in care se pregatea sa egaleze!

35 - Schimbare FCSB: Balgradean intra in locul lui Vlad, accidentat.

31 - Chorbadzhiyski vede cartonasul galben dupa un fault din spate.

29 - Cartonas galben pentru Iulian Cristea.

23 - Dumitru Cardoso vede cartonasul galben pentru o cadere in careu. Trebuia acordat penalti pentru Medias.

20 - Ce ocazie!!! Vina pierde mingea la centrul terenului, Mediasul pleaca pe contraatac, insa Bus trage in Soiledis!!!

17 - GOL GAZ METAN MEDIAS!!! Constantin trage puternic din lovitura libera, Vlad scapa mingea in fata, iar Olaru, viitorul jucator al lui FCSB, inscrie!

16 - Trei cornere la rand pentru Medias, ramase insaa fara rezultat.

10 - Ce ocazie!!! Bus ramane singur cu portarul, dar sutul sau este scos de Andrei Vlad!

8 - Sansa buna pentru FCSB, dar Salomao da pe langa minge din fata portii, dupa centrarea lui Moutinho!

6 - Dumitru Cardoso scapa spre poarta FCSB, dar isi prelungeste mingea si Vlad retine.

4 - Gaz Metan domina in startul meciului, se joaca in jumatatea ros-albastrilor.

1 - A inceput meciul!

Info:

Gaz Metan: Plesca - Romeo, Constantin, Larie, Velisar - Droppa, Fofana, Olaru - Ely Fernandes, Bus, Dumitru

Rezerve: Batista, Diakota, Popa, Trif, Rosu, Chamed, Draghici

FCSB: Vlad - Belu, Cristea, Chorbadzhiyski, Soiledis - Vina, Pintilii, Oaida - Roman, Moutinho, Salomao

Rezerve: Balgradean, Pantiru, Gnohere, Ov. Popescu, Perianu, Marc, Popa

Partida e televizata de Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport.

Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
Ciolacu: Apartenenţa României la NATO reprezintă o garanţie de securitate pentru ţara noastră. Vom continua să fim un actor influent şi constructiv FOTO/VIDEO
Marcel Ciolacu, premierul României afirmă, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că apartenenţa României la Organizația Nord Atlantică reprezintă o garanţie de securitate pentru...
#Gaz Metan FCSB Live, #Gaz Metan FCSB direct, #televizare Gaz Metan FCSB Live , #meciuri