Remiza in primul meci al etapei a 7-a a Ligii 1

Vineri, 18 August 2017, ora 22:55
7612 citiri

Astra Giurgiu si CSM Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 0-0, in primul meci al etapei a 7-a a Ligii 1.

Gazdele au jucat mai bine de o repriza in inferioritate numerica, dupa ce Moise a primit doua cartonase galbene intr-un interval de 5 minute si a fost trimis la cabine in minutul 43.

In prelungiri, Almeida, de la oaspeti, a primit si el cartonasul rosu, dupa un cot aplicat lui Stan.

In urma acestui rezultat, Astra face 12 puncte si ramane pe locul 5 in ierarhia Ligii 1.

De partea cealalta, CSM Iasi ajunge la 9 puncte si urca pe locul 7.

Astra Giurgiu: Iliev- Belu, Bejan, Da Silva, Stan - Mrzljak - Balaure, Moise, Vinicius, Nicoara - Abang.

Antrenor: Edi Iordanescu.

CSM Poli Iasi: Kelava - Almeida, Cioinac, Frasinescu, Sin - Soares, Mendes, Chelaru, Joalisson - Luwaga - Cristea.

Antrenor: Flavius Stoican.

Arbitru: Florin Chivulete.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...