Liga 1: Remiza spectaculoasa la Sfantu Gheorghe

Luni, 19 Martie 2018, ora 22:40
6182 citiri

Sepsi OSK a terminat la egalitate, scor 2-2, partida cu FC Voluntari, ultima din etapa a 2-a a play-out-ului Ligii 1.

Intr-o atmosfera de senzatie, la primul meci din Liga 1 la Sfantu Gheorghe, Sepsi a inceput bine si a avut o bara prin Fulop inca din primul minut.

Cei care au marcat primii au fost insa ilfovenii, care au punctat in minutul 43 prin Laurentiu Marinescu, dintr-un penalti acordat usor.

Egalarea a venit tot dintr-un penalti acordat usor in startul partii secunde, cand Istvan Fulop l-a invins pe Mihai Minca.

Sepsi OSK a trecut in avantaj tot dupa un penalti, de aceasta data acordat corect, transformat de Fulop in minutul 71.

FC Voluntari a alergat insa dupa egalare, iar Balan a reusit sa marcheze un gol cat un punct cu o lovitura de cap, in minutul 90+2.

Dupa acest rezultat, Sepsi OSK ocupa locul 6 in play-out, cu 12 puncte, in timp ce FC Voluntari este pe 3, cu 18 puncte.

Controversata taxă pe soare, eliminată de Guvern. Anunțul ministrului Energiei pentru prosumatori
Guvernul a adoptat joi, 28 martie, Ordonanţa pentru modificarea şi completarea OUG 27/2022 prin care este eliminată taxa pe soare pentru prosumatori şi actualizează schema de sprijin pentru...
Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...