Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Scor fluviu in ultimul meci al etapei a 20-a

Marti, 10 Decembrie 2019, ora 17:37
10877 citiri

Sepsi Sf Gheorghe a facut scor cu Academica Clinceni in ultimul meci din cadrul etapei a 20-a a Ligii 1.

Amanat luni seara din cauza cetii, meciul s-a reluat marti, din minutul 15, iar gazdele s-au dezlantuit dupa pauza, impunandu-se cu 4-0.

Stefanescu (min.56 si 74), Fulop (mn.67) si Vasvari (min.77) au marcat cele patru goluri.

Cu cele trei puncte obtinute astazi, Sepsi a ajuns la 22 de puncte si a urcat pe locul 9 in clasamentul Ligii 1.

Academica Clinceni ramane cu 19 puncte si ocupa locul 12.

Sepsi Sf. Gheorghe: Niczuly - Barisic, Bouhenna, Tincu - Dimitrov, Vasvari, Velev, Stefan - Carnat, Safranko, Stefanescu.

Antrenor: Leo Grozavu.

Academica Clinceni: Valceanu - Matei, Rauta, Patriche, Parvulescu - Cebotaru - Merloi, Sut, Deretti, Buziuc - Bojtus.

Antrenor: Ilie Poenaru.

Arbitru: George Gaman.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...