Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Petrolul bate Vointa. Sibienii au vrut sa iasa de pe teren

Sambata, 15 Octombrie 2011, ora 19:42
2238 citiri

Petrolul Ploiesti a castigat, scor 4-1, intalnirea jucata sambata seara cu Vointa Sibiu, in etapa a 10-a a Ligii 1.

Scorul a fost deschis in minutul 8 de Stojmirovici, dupa o actiune de toata frumusetea a lui Borza, care a trecut de trei adversari.

Apoi, in minutul 30, oaspetii au ramas in 10 oameni. Bunea l-a faultat urat pe Oprita si a primit direct cartonasul rosu.

Imediat dupa pauza, in minutul 50, centralul Andrei Chivulete a mai eliminat un jucator de la Vointa, pe portarul Miron, dupa ce l-a faultat in careu pe Stojmirovici. A batut Oprita si a facut 2-0.

Peste 7 minute, acelasi Oprita a dus scorul la 3-0, cu capul, in urma unei centrari a lui Florentin Dumitru.

Desi in 9 jucatori, sibienii au reusit sa marcheze golul de onoare, in minutul 61, prin Popa, care a punctat dintr-o lovitura de pedeapsa dictata in urma unui hent in careu al lui Melinte.

Scorul final a fost stabilit de Petrolul in prelungirile meciului, din al treilea penalti dictat de Chivulete in acest meci. A batut acelasi Oprita si a inscris, fara ca portarul Danalache sa incerce macar sa apere.

Inaintea ultimului penalti, oaspetii au intentionat sa iasa de pe teren si au fost convinsi cu greu de antrenorul Alexandru Pelici sa revina.

Petrolul: Zimmerman - Tudor, Sipovici, Melinte, Stoica - Dumitru, Enescu - Negru (Barbulescu '76), Borza (Komazek '58), Stojmirovici (Roman '63) - Oprita.

Antrenor: Valeriu Rachita.

Vointa: Miron - Apostol, Forika (Danalache '51), Grigore - Beza, Dalbea, Bunea, Tatar - Maghici, Coman (Lungu '72), Popa (Matei '80).

Antrenor: Alexandru Pelici.

Arbitru: Andrei Chivulete.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...