Petrolul face spectacol in Liga 1

Sambata, 03 Mai 2014, ora 21:20
2591 citiri

Petrolul Ploiesti s-a impus fara probleme, scor 3-0, pe terenul celor de la ACS Poli Timisoara, intr-un meci jucat sambata seara in etapa cu numarul 30 a Ligii 1.

Cu Mutu doar rezerva, ploiestenii au stralucit gratie spaniolului Albin, autorul unei duble.

Varful iberic a deschis scorul in minutul 19, dintr-un penalti obtinut de Tamuz.

Acelasi Albin a facut 2-0 in minutul 38, cu un sut din interiorul careului.

Pana la pauza, petrolistii au mai inscris odata. A punctat Geraldo Alves, cu o lovitura de cap, in ultimul minut al primului mitan.

Dupa pauza, jucatorii lUi Razvan Lucescu n-au mai fortat si s-au impus astfel clar in fata timisorenilor.

Cu aceste trei puncte, Petrolul a depasit-o pe Astra in clasament si a urcat pe locul doi. In ceea ce-i priveste pe banateni, acestia se regasesc pe pozitia a 13-a, cu 34 de puncte.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...