Ziare.com

Programul sezonului 2014/2015 al Ligii 1: Iata cand vor avea loc derbiurile

de Ionut Gaman
Miercuri, 02 Iulie 2014, ora 13:12

   

Programul sezonului 2014/2015 al Ligii 1: Iata cand vor avea loc derbiurile
Miercuri dupa-amiaza a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din sezonul 2014/2015 al Ligii 1, care va incepe la sfarsitul acestei luni.

Tragerea la sorti a avut loc la sediul Ligii Profesioniste, iar tintarul Ligii 1 in sezonul ce urmeaza arata astfel:

derbiuri:

Rapid - Steaua (etapa 1)
CFR Cluj - Steaua (etapa 3)
Petrolul - Steaua (etapa 8)
Rapid - Dinamo (etapa 9)
Steaua - Astra (etapa 9)
CFR Cluj - "U" Cluj (etapa 9)
Astra - Petrolul (etapa 12)
Steaua - Dinamo (etapa 13)

TUR:

etapa 1 (25-28 iulie)

Rapid - Steaua
CSU Craiova - Pandurii
CFR Cluj - Ceahlaul
ASA Targu Mures - U Cluj
Concordia Chiajna - Astra Giurgiu
Dinamo - Otelul Galati
FC Brasov - Petrolul
FC Botosani - Gaz Metan
CSMS Iasi - Viitorul

etapa 2 (1-4 august)

Steaua - CS "U" Craiova
Pandurii - CFR CLuj
Ceahlaul - ASA Tg Mures
"U" Cluj - Dinamo
Astra - Brasov
Otelul - Chiajna
Petrolul - Botosani
Gaz Metan - CSMS Iasi
Viitorul - Rapid

etapa 3 (8-11 august)

Rapid - Gaz Metan
CS "U" Craiova - Viitorul
CFR Cluj - Steaua
Chiajna - "U" Cluj
Dinamo - ASA Tg Mures
Brasov - Otelul
Botosani - Astra
CSMS Iasi - Ceahlaul

etapa 4 (15-18 august)

ASA Tg Mures - Chiajna
Steaua - Pandurii
Ceahlaul - Dinamo
"U" Cluj - Brasov
Astra - CSMS Iasi
Otelul - Botosani
Petrolul - Rapid
Gaz Metan - CS "U" Craiova
Viitorul - CFR Cluj

etapa 5 (22-25 august)

Rapid - Astra
CS "U" Craiova - Petrolul
CFR Cluj - Gaz Metan
Chiajna - Dinamo
Brasov - ASA Tg Mures
Botosani - "U" Cluj
CSMS Iasi - Otelul
Steaua - Ceahlaul
Pandurii - Viitorul

etapa 6 (29 august - 1 septembrie)

ASA Tg Mures - Botosani
Dinamo - Brasov
Ceahlaul - Chiajna
"U" Cluj - CSMS Iasi

Astra - CS "U" Craiova
Otelul - Rapid
Petrolul - CFR Cluj
Gaz Metan - Pandurii
Viitorul - Steaua

etapa 7 (12-15 septembrie)

Rapid - "U" Cluj
CS "U" Craiova - Otelul
CFR Cluj - Astra
Brasov - Chiajna
Botosani - Dinamo
CSMS Iasi - ASA Tg Mures
Steaua - Gaz Metan
Pandurii - Petrolul
Viitorul - Ceahlaul

etapa 8 (19-22 septembrie)

ASA Tg Mures - Rapid
Chiajna - Botosani
Dinamo - CSMS Iasi
Ceahlaul - Brasov
"U" Cluj - CS "U" Craiova
Astra - Pandurii
Otelul - CFR Cluj
Petrolul - Steaua
Gaz Metan - Viitorul

etapa 9 (26-29 septembrie)

Rapid - Dinamo
CS "U" Craiova - ASA Tg Mures
CFR Cluj - "U" Cluj
Botosani - Brasov
CSMS Iasi - Chiajna
Steaua - Astra
Pandurii - Otelul
Gaz Metan - Ceahlaul
Viitorul - Petrolul

etapa 10 (3-6 octombrie)

ASA Tg Mures - CFR Cluj
Chiajna - Rapid
Dinamo - CS "U" Craiova
Brasov - CSMS Iasi
Ceahlaul - Botosani
"U" Cluj - Pandurii
Astra - Viitorul
Otelul - Steaua
Petrolul - Gaz Metan

etapa 11 (17-20 octombrie)

Rapid - Brasov
CS "U" Craiova - Chiajna
CFR Cluj - Dinamo
CSMS Iasi - Botosani
Steaua - "U" Cluj
Pandurii - ASA Tg Mures
Petrolul - Ceahlaul
Gaz Metan - Astra
Viitorul - Otelul

etapa 12 (24-27 octombrie)

Botosani - Rapid
ASA Tg Mures - Steaua
Chiajna - CFR Cluj
Dinamo - Pandurii
Brasov - CS "U" Craiova
Ceahlaul - CSMS Iasi
"U" Cluj - Viitorul
Astra - Petrolul
Otelul - Gaz Metan

etapa 13 (31 octombrie - 3 noiembrie)

Rapid - CSMS Iasi
CS "U" Craiova - Botosani
CFR Cluj - Brasov
Steaua - Dinamo
Pandurii - Chiajna
Astra - Ceahlaul
Petrolul - Otelul
Gaz Metan - "U" Cluj
Viitorul - ASA Tg Mures

etapa 14 (7-10 noiembrie)

Rapid - Ceahlaul
ASA Tg Mures - Gaz Metan
Chiajna - Steaua
Dinamo - Viitorul
Brasov - Pandurii
Botosani - CFR Cluj
CSMS Iasi - CS "U" Craiova
"U" Cluj - Petrolul
Otelul - Astra

etapa 15 (21-24 noiembrie)

CS "U" Craiova - Rapid
CFR Cluj - CSMS Iasi
Steaua - Brasov
Pandurii - Botosani
Ceahlaul - Otelul
Astra - "U" Cluj
Petrolul - ASA Tg Mures
Gaz Metan - Dinamo
Viitorul - Chiajna

etapa 16 (28 noiembrie - 1 decembrie)

Rapid - CFR Cluj
CS "U" Craiova - Ceahlaul
ASA Tg Mures - Astra
Chiajna - Gaz Metan
Dinamo - Petrolul
Brasov - Viitorul
Botosani - Steaua
CSMS Iasi - Pandurii
"U" Cluj - Otelul

etapa 17 (5-8 decembrie)

CFR Cluj - CS "U" Craiova
Steaua - CSMS Iasi
Pandurii - Rapid
Ceahlaul - "U" Cluj
Astra - Dinamo
Otelul - ASA Tg Mures
Petrolul - Chiajna
Gaz Metan - Brasov
Viitorul - Botosani

RETUR:

Etapa XVIII - 20-23 februarie 2015
Etapa XIX - 27 februarie - 2 martie 2015
Etapa XX - 6-9 martie 2015
Etapa XXI - 13-16 martie 2015
Etapa XXII - 18 martie 2015
Etapa XXIII - 20-23 martie 2015
Etapa XXIV - 3-6 aprilie 2015
Etapa XXV - 8 aprilie 2015
Etapa XXVI - 10-13 aprilie 2015
Etapa XXVII - 17-20 aprilie 2015
Etapa XXVIII - 24-27 aprilie 2015
Etapa XXIX - 29 aprilie 2015
Etapa XXX - 1-4 mai 2015
Etapa XXXI - 8-11 mai 2015
Etapa XXXII - 15-18 mai 2015
Etapa XXXIII - 22-25 mai 2015
Etapa XXXIV - 28 mai 2015.

Partidele vor fi transmise de posturile Look TV si Look Plus, disponibile in reteaua UPC. De asemenea, toate intalnirile vor putea fi urmarite in direct pe Ziare.com.

Tot miercuri s-au stabilit si meciurile din optimile nou infiintatei Cupa Ligii:

tur preliminar (16 iulie):

Rapid - CS "U" Craiova
ASA Tg. Mures - CSMS Iasi

optimi (18/19 iulie):

Gaz Metan - Pandurii
"U" Cluj - Petrolul
Rapid/CS "U" Craiova - Steaua
Otelul - Ceahlaul
ASA Tg. Mures/CSMS Iasi - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Dinamo
FC Brasov - Astra
Viitorul - FC Botosani

Sferturile vor avea loc pe 13 decembrie, semifinalele sunt programate pe 17 februarie (turul), respectiv 11 marti (returul), iar marea finala pe 20 mai.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 3381 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
1 comentariu
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

Habar n'aveti...

ce inseamna Derby!

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor