Rapid a castigat cu emotii la Piatra Neamt

Duminica, 28 August 2011, ora 19:50
866 citiri
Romeo Surdu

Rapid a castigat cu 2-1 intalnirea jucata duminica la Piatra Neamt, cu Ceahlaul, in etapa a 5-a a Ligii 1.

Nici bine n-a inceput partida ca oaspetii au si preluat conducerea pe tabela de marcaj, prin Herea, in minutul 7, dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Grigorie.

Pana la pauza, giulestenii si-au marit avantajul prin Surdu, care a finalizat o centrare a lui Bozovici.

Finalul partidei avea sa fie insa de foc pentru jucatorii lui Razvan Lucescu. In mintuul 67, Barna a redus din diferenta dupa ce-a reluat cu capul in plasa portii lui Coman un corner executat din partea dreapta.

Apoi, in teren si-a facut aparitia mijlocasul argentinian Lucas, adus in aceasta vara de nemteni, iar Ceahlaul a trecut de mai multe ori pe langa golul egalizator, care n-a insa n-a mai venit.

In minutul 90, Razvan Lucescu a fost eliminat pentru ca protesta vehement.

CEAHLAUL: Jovici - Dumitras, Cazan, Forminte, Barna - Achim (Lucas '71), Monroy - Stana, Cebotaru, Chiacu (Badescu '59) - Radovanovici (Grafita '46).

Antrenor:

RAPID: Coman - Duarte, Burca, Glauber, Bozovici - Herea, Alexa, Grigorie - Surdu (Grigore '68), Cassio (Antonio '84), Deac (Sburlea '90+4).

Antrenor: Razvan Lucescu.

Arbitru: Paul Unimatan.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...