Steaua invinge Brasovul cu un gol controversat

Sambata, 26 Noiembrie 2011, ora 21:50
6793 citiri

Steaua a castigat, scor 1-0, intalnirea jucata sambata seara cu FC Brasov, in etapa a 15-a a Ligii 1.

In fata a peste 10 mii de spectatori veniti pe National Arena sa-si incurajeze favoritii, dar mai ales sa-i huiduie pe fratii Costea, ambii titulari, Steaua a avut un meci greu cu brasovenii lui Marius Sumudica.

De altfel, victoria "ros-albastrilor" a venit in urma unui penalti inexistent. In minutul 43, asistentul Cristi Nica a vazut doar el un fault al lui Felguieras la Mihai Costea, iar Rusescu a deschis scorul.

Repriza a doua a inceput fara Mihai Costea pe teren, dupa ce atacantul venit in vara de la Craiova, nervos ca n-a fost lasat sa execute penaltiul, l-a injurat pe "secundul" Edi Iordanescu si a fost inlocuit cu Nikolici.

N-a fost singurul scandal al partidei, pentru ca in minutul 80 a venit randul antrenorului brasovenilor, Marius Sumudica, sa se dea in spectacol. Dupa ce a fost eliminat pentru proteste, Sumudica le-a facut semn jucatorilor sa iasa de pe teren, fiind convins cu greu sa revina asupra deciziei.

Pe finalul meciului, ambele echipe au avut ocazii mari de a marca, insa fara izbanda pe tabela de marcaj, astfel ca Steaua se impune la limita, foarte controversat.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Steaua si FC Brasov, din etapa a 15-a a Ligii 1.

Desfasurarea partidei:

*Apasati tasta refresh (F5) pentru actualizarea paginii

min.90+5 - FINALUL INTALNIRII

min.90+3 - Bourceanu trimite mult peste poarta stegarilor.

min.90 - Partida va fi prelungita cu 5 minute.

min.88 - Latovlevici, la un pas de un autogol. Tatarusanu are insa o interventie de zile mari si salveaza.

min.86 - Brandan rateaza incredibil din interiorul careului oaspetilor.

INFO: 10.221 de spectatori sunt prezenti pe National Arena la acest meci.

min.84 - Brandan suteaza mult pe langa poarta adversa.

min.82 - In cele din urma, Sumudica accepta decizia arbitrului si jocul poate continua.

min.81 - DE NECREZUT: Sumudica le face semne jucatorilor sa iasa de pe teren.

min.80 - Antrenorul brasovenilor, Marius Sumudica, protesteaza si e eliminat de arbitrul Alexandru Deaconu.

min.79 - Tatarusanu iese bine din poarta si respinge din fata lui Buga.

min.76 - Nikolici primeste exceletn de la Rusescu, ramane singur cu portarul brasovenilor, insa trage pe langa poarta.

min.73 - Schimba si brasovenii: intra Ionescu si Hadnaghy, ies Distefano si Moutinho.

min.73 - Schimbare la Steaua: iese Balan, intra Rosu.

min.71 - Tibi Balan s-a accidentat si nu mai poate continua. Doar 5 minute a rezistat in teren fostul jucator al Sportului Studentesc.

min.71 - Galben pentru Distefano.

min.70 - Latovlevici trimite "o torpila" putin pe langa poarta.

min.70 - Bicfalvi trimite peste poarta oaspetilor.

min.69 - Tatarusanu intervine exceptional si respinge cu varful degetelor un sut al lui Cristescu.

min.68 - Tatarusanu retine fara probleme un sut la lui Chipciu.

min.66 - Schimbare la Steaua: iese Florin Costea, fluierat de tot stadionul, intra Tibi Balan.

min.64 - Bicfalvi reia slab cu capul la o centrare din partea stanga a lui Emeghara.

min.57 - De la marginea careului, Rusescu trimite putin pe langa poarta oaspetilor.

min.54 - Felguieras retine un sut din unghi trimis de Florin Costea.

Scandal la pauza meciului Steaua-Brasov: Mihai Costea l-a injurat pe Edi Iordanescu

min.51 - Tatarusanu salveaza din fata lui Moutinho, care a trecut usor de fundasii Stelei inainte sa suteze.

min.46 - Schimbare si la Brasov: iese Paez, intra Buga.

min.46 - Schimbare la Steaua: iese Mihai Costea, intra Nikolici.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

-------------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu doua minute.

min.44 - GOOOL STEAUA !!! Rusescu executa in forta si deschide scorul !!!

INFO: Un penalti acordat foarte usor de brigada de arbitri.

min.43 - PENALTI PENTRU STEAUA! Alexandru Deaconu, dupa ce se consulta cu asistentul Cristi Nica, dicteaza lovitura de la 11 metri la o interventie a lui Felguieras la Mihai Costea!

min.41 - M.Costea suteaza mult peste poarta oaspetilor.

min.40 - OCAZIE URIASA PENTRU BRASOV! Din 10 metri, singur-singurel, Cristescu trimite peste poarta Stelei!

min.39 - F.Costea rateaza preluarea si rateaza astfel sansa de a ramane singur cu portarul brasovenilor.

min.38 - Moutinho suteaza peste poarta aparata de Tatarusanu.

min.35 - Galben pentru Bicfalvi.

min.31 - F.Costea trimite de la 25 de metri pe langa poarta brasovenilor.

min.31 - Cristeascu trimite pe langa poarta gazdelor.

min.27 - Felguieras intervine fabulos si respinge o minge trimisa cu capul de Geraldo, pe care scria 1-0.

min.26 - Machadon primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Bicfalvi.

min.26 - Viveiros suteaza mult pe langa poarta lui Tatarusanu.

min.22 - Steaua ataca, insa fara a pune in pericol poarta aparata de Felguieras.

min.15 - Mihai Costea nu ajunge la o pasa interesanta trimisa de fratele sau.

min.13 - Tatarusanu retine cu usurinta doua suturi trimise de Chipciu si Distefano.

min.11 - Rusescu patrunde in careul brasovenilor, insa isi prelungeste prea mult mingea si intra in unghi, iar sutul se duce in plasa laterala.

min.8 - Moutinho greseste centrarea la un contraatac periculos al oaspetilor.

min.6 - Geraldo intervine excelent si-l stopeaza pe Viveiros, care intrase in careul "ros-albastrilor".

min.1 - Rusescu reia imprecis cu capul o centrare buna a lui M.Costea.

20:00 - INCEPUTUL PARTIDEI

INFO: Partida se disputa pe stadionul National Arena din Bucuresti.

INFOL: Inaintea acestei partide, Steaua ocupa locul 9 in clasamentul Ligii 1, cu 22 de puncte, in timp ce Brasov e pe locul 12, cu 15 puncte.

ECHIPELE:

Steaua: Tatarusanu - Emeghara, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Bicfalvi, Bourceanu, Brandan - M. Costea, Rusescu, F. Costea.

Antrenor: Ilie Stan.

Brasov: Felguieras - Ciupe, Machado, Muntanu, Distefano - Paez, Viveiros, Madeira, Cristescu, Chipciu - Moutinho.

Antrenor: Marius Sumudica.

Arbitru: Alexandru Deaconu.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Steaua victorie Brasov, #Steaua invins batut Brasov, #Steaua penalti controversat Brasov, #Steaua Brasov LIVE, #Steaua Brasov etapa 15 , #meciuri