Ziare.com

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Sambata, 27 Septembrie 2014, ora 10:56

   

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata
Etapa cu numarul 9 a primului esalon fotbalistic intern, editia 2014 / 2015, continua sambata cu trei jocuri, "cap de afis" constituindu-l, desigur, derbiul reinviatelor orgolii dintre gruparea de langa Podul Grant si cea a "cainilor rosii", duel programat in Giulesti.

* Gaz Metan Medias (8) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (9) - ora 16.00 / Look Plus si Dolce Sport

Arbitri: Adrian Cojocaru (Galati) - Vasile Marinescu si Mircea Orbulet (ambii Bucuresti). Rezerva: Horatiu Fesnic (Cluj Napoca)
Observator arbitri: Nicolae Marodin (Bucuresti)
Observator joc: Marin Petrache (Giurgiu)

* ACS Botosani (7) vs. FC Brasov (10) - ora 18.30 / Look Plus si Dolce Sport

Arbitri: Catalin Popa (Pitesti) - Alexandru Voda (Alba Iulia) si Daniel Ciocanea (Sibiu). Rezerva: Ionut Coza (Cernica / Ilfov)
Observator arbitri: Iosif Olah (Sf.Gheorghe)
Observator joc: Catalin Popa (Vaslui)

* Rapid Bucuresti (11) vs. Dinamo Bucuresti (4) - ora 21.00 / Look Tv

Arbitri: Alexandru Tudor - Bogdan Gheorghe (ambii din Bucuresti) si Alexandru Cerei (Cluj Napoca). Rezerva: Iulian Dima (Bucuresti)
Observator arbitri: Dan Petrescu (Bucuresti)
Observator joc: Bogdan Niculae (Bucuresti)

Restul disputelor se desfasoara dupa cum urmeaza:

Duminica 28 septembrie

* CSU Craiova (12) vs. ASA Tg. Mures (5) - ora 16.00
* Viitorul Constanta (16) vs. Petrolul Ploiesti (6) - ora 18.30
* Steaua Bucuresti (1) vs. Astra Giurgiu (3) - ora 21.00

Luni 29 septembrie

* Pandurii Tg. Jiu (15) vs. Otelul Galati (17) - ora 18.30
* CFR Cluj Napoca (2) vs. Universitatea Cluj Napoca (13) - ora 21.00

Rezultatul de ieri

* CSMS Iasi (18) - Concordia Chiajna (14) 1-2

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 884 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor