Astra Ploiesti, victorie pretioasa la Bistrita

Duminica, 22 Iulie 2012, ora 21:07
1675 citiri

Astra Ploiesti a inceput noul sezon al Ligii 1 cu o victorie extrem de pretioasa, pe terenul nou-promovatei Gloria Bistritam scor 2-1.

Formatia debutantului Bogdan Stelea a avut parte de un start de meci fulminant, cu nigerianul Kehinde Fatai in prim plan.

Varful african a deschis scorul in minutul 5, profitand de o ezitare a portarului Bota, si a dublat avantajul oaspetilor in minutul 10, dupa o iesire la offside complet aiurea a lui Cafasso.

Gloria Bistrita nu a reusit decat un gol de onoare, prin Predescu, desi gazdele au reclamat mai multe erori de arbitraj, printre care si un penalti neacordat.

Echipele:

GLORIA: Bota - Peteleu, D. Stan, Kanon, Cafasso (cpt) - Predescu, Anton, Feher, Romario - Laio, Fl. Bratu

Rezerve: Oghinciuc - Nastase, Tarca, Ayza, Curtuius, O. Ionescu, Trasca

ASTRA: Lung - Barboianu, Gaman (cpt), Ben Jussef, Ben Djemia- A. Muresan, Seto - Enache, J. Morais, Fatai - M. Ivanovski

Rezerve: D. Moldovan - Tembo, Budescu, DiStefano, Bukari, Melinte, Matel

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Astra Gloria rezultat Liga 1, #rezultate Liga 1, #Astra Ploiesti victorie Bistrita , #rezultate