CFR Cluj o invinge pe Viitorul si face un pas urias catre titlu

Luni, 29 Aprilie 2019, ora 22:53

CFR Cluj a castigat meciul de acasa cu FC Viitorul si a facut un nou pas catre cucerirea titlului in Liga 1.

Formatia antrenata de Dan Petrescu a castigat cu 3-1 si isi mentine avansul de 5 puncte in fruntea clasamentului cand mai sunt doar 3 etape ramase de disputat.

Lipsita de aportul golgheterului George Tucudean, care la antrenamentul dinaintea jocului a simtit intepaturi la inima, gruparea din Gruia a avut mari dificultati in a se apropia de poarta lui Cojocaru in primele minute.

In schimb, oaspetii au deschis scorul la prima ocazie importanta. In minutul 14, Rivaldinho a sutat perfect la coltul lung, iar Arlauskis n-a mai putut face nimic.

A fost si scorul primei reprize, in ciuda unei ocazii avute de Omrani in ultimele secunde ale primului mitan.

Imediat dupa iesirea de la cabine, Rivaldinho a avut sansa de-a dubla avantajul pe tabela de marcaj, insa Manea a respins de pe linia portii sutul brazilianui.

Gica Hagi a mutat apoi defensiv, inlocuindu-l pe Rivaldinho, iar, din acel moment, in teren am avut o singura echipa. Costache a reluat cu capul putin pe langa poarta in minutul 56, insa Cojocaru n-a mai fost la fel de norocos la sutul lui Camora, din minutul 57, care a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

Peste alte 10 minute, arbitrul Sebastian Coltescu a dictat usor o lovitura de la 11 metri pentru gazde, iar Deac a transformat-o cu emotii.

Alte 7 minute au trecut si un nou gol a picat in poarta constantenilor. A marcat Vinicius, cu capul, iar soarta meciului a fost decisa.

CFR Cluj intoarce rezultate intr-o repriza secunda in care Hagi a mizat gresit pe aparare.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Bordeianu, Culio, Djokovic - Deac, Costache, Omrani.
Antrenor: Dan Petrescu.

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Taru, Ghita, De Nooijer - Baluta, Vana, Houri - Ianis Hagi, Dragus, Rivaldinho.
Antrenor: Gheorghe Hagi.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Articol citit de 8246 ori

15 comentarii

"CFR Cluj o invinge pe Viitorul si face un pas urias catre titlu"

"Peste alte 10 minute, arbitrul Sebastian Coltescu a dictat usor o lovitura de la 11 metri pentru gazde, iar Deac a transformat-o cu emotii"

- deja vu ! :o(((

De Paste,ciobanul credincios a ramas cu mielu-n gat. La fel sclavii

lui din peluzele tot mai pustii,ros-albastrii din Berceni!!

Patroane mars la muntele Assos,mai fa niste matanii si ceva

ceva donatii la calugari. Nasu haji,dupa ce te-a batut..azi te-a si vandut. Ia-o si pe halepra cu tine,rugati-va amandoi..mai sunt 3 etape si turneul de la Madrid. V-ati umplut de glorie

Alt blat ordinar in Liga lui vaGino. jica haji e

cancerul fotbalului romanesc,un impostor care ar vinde-o si pe ma/sa,nu doar puradeleul cu 10 pe spate si cpt nevinovat in turma lui tac-su din Ovidiu

@WCSM,coae nu-ti doresc sa dai ochii cu astia de-i

faci tu aurolaci si zombies...ei exista si sunt trup si suflet langa comandoul lui lake ! sunt condusi de mafiotu mustata,seful clanului sportivilor...pe unii ii stiu din vedere,cand fcsb juca in ghencea,nu-ti doresc sa iti masori vitejia cu ei,te mananca de viu ! sunt multumit ca spargatorii de mitinguri pasnice s-au alaturat trupei lu lake si pt faptele de vijelie din august trecut .aurolacii,alaturi de zombies de la rapid si mimao sunt premiati cu stadioane moka de la statu de drept ! noi ceilalti,care am avut bani de bilet la tribuna 1,2 si nu am intrat gratis cu galeria,suntem mai pasnici,mergem la fotbal ca la un spectacol...deci daca esti un mic terente si vrei senzatii tari in ceru gurii,mergi la meciurile lu lake si martorii lu talpanoiu,terenul 5 din ghencea,nu pe national arena !

@raspulea: Ajunge mai cutitare,c-ai dat in clocot.

Nu ne intereseaza istoria tiganilor si fratele tau Mustata din clanul nespalatilor. Chiar daca ti-ai tras alt acont,ramai acelasi golan inconfundabil.

baieti,mai rar ca va calcati pe picioare si intra

statiile in microfonie !!! nu am nici o legatura cu huliganii de pe stadioane,oricare ar fi ele ! ma bucur ca salbaticii au ales echipa lui lake ! succes ! atat am spus,nu confundati aristocratii din tribunele national arena,cu oastea de zombies a lu talpanoiu !

CA D.PETRESCU ESTE UN James Bond al fotbalului de prin lumea

3-a , asta stiu bine romanii ...putini stiu de ce nu a mai vrut sa joace Viitorul Fermecat , in repriza a 2-a , poate ne spune voievodul cu echipa de rohat , care investeste in cai morrti si numara matanii , asa cum a vazut el la niste mafioti cu barbi si cu cernoziom sub unghii ...

regele danseaza pamporea la pauza si ceardas la final !!!

ce palpitant si previzibil e folbalu romanes,incat pot sa povestesc un meci fara sa-l vad ! o zice gazeta statului paralel,nu io :"Imediat dupa iesirea de la cabine, Rivaldinho a avut sansa de-a dubla avantajul pe tabela de marcaj, insa Manea a respins de pe linia portii sutul brazilianui.Gica Hagi a mutat apoi defensiv, inlocuindu-l pe Rivaldinho, iar, din acel moment, in teren am avut o singura echipa ?!?!?!....oare marele rivaldo l-a sunat pe reje sa-l felicite ? ...."Peste alte 10 minute, arbitrul Sebastian Coltescu a dictat usor o lovitura de la 11 metri pentru gazde, iar Deac a transformat-o cu emotii."
ca o concluzie,astra nu are nici o sansa in fata trupelor de dasant ale presedintelui de la futsal,in finala cupei,deci viitura trofeu ! daca craiova bate fcsb,la fel si cfr(cu men in black),iar aceeasi craiova castiga la cfr,s-ar putea ca fcsb sa vada cupele europene la televizor multumita scolii ardelenesti creata de dancu si razvan ! si chiar asta meritam pt ca suntem turmaci...bucurie mare in gruia,delir la dudelanghe !!!

intotdeauna am apreciat politetea ardelenilor si a hashtgistilor !!!

comentez pe fituica portocalie inca din 2007,niciodata n-am avut 2 conturi in acelasi timp,niciodata n-am trecut de rank 2 ! am pensionat multe generatii de tamburi majori gen fasu ! fasule,daca sunt nebun,e pt singurul lucru ce recunosc ca il gresesc,revin ca fluturele la lampa,sau musca la turcesc in cloaca de securisti ! mi-am dorit jucarii,apoi medalii si diplome,apoi fete frumoase si masini bengoase,servici platit baban,excursii exotice si erotice...la varsta mea un singur lucru imi mai doresc:sa am nevoie de pasaport pt a intra in cluji ! da,da cluji ! daca evreii au fost alesi de dumnezeu,clujiu a fost ales de seku ! noapte buna !

molie,nu vorbesc despre viata ta mizera,care a dat

de lumina de la lampa seku !!! am avut parte de tot ce mi-am dorit,nu l-am apucat pe dumnezeu cu 2 maini,dar l-am atins cu degetele ! cat despre viata ta mizera,de taratoare sub pamant,sa-i scrii lu boc si dancu ! eu frustrat ?! pai vin din 3 calificari in grupele C.L.,2 au fost pe barba stelei ! steaua/fcsb 15 ani la rand in grupele cupelor europene,voi dudelanje-stop ! caine rau-stop ! acasa la prietenii lu razvan-stop ! as vrea sa jucati in primul tur preliminar din cupele europene cu cea mai slaba echipa,din malta,andorra sau gibraltar ! nu te bucura ca aveti meci greu ! ser ca superdan sa nu va paraseascaa si tucudean sa fie apt,sa fie tacamu complet cand va fac descultii varza a la cluj ! iancu,porumboiu,stefan,penescu ??? parfum pe langa UM 0000 seku-cluj !