Liga 1: Victorie importanta pentru CFR Cluj

Luni, 25 August 2014, ora 22:55
3563 citiri

CFR Cluj a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul cinci din Liga 1, elevii lui Vasile Miriuta trecand cu scorul de 3-1 de Gaz Metan Medias.

Partida din Gruia a inceput mai bine pentru oaspeti, Gazul deschizand scorul dupa primul sfert de ora de joc, prin Ciprian Petre.

"Feroviarii" au reusit sa restabileasca egalitatea in finalul primei reprize, prin Guima, dupa o respingere hazardata a portarului Plesca.

In partea secunda a urmat un galop de sanatate din partea gazdelor, care au inscris de trei ori, prin Larie si Tade, ultimul de doua ori.

Mai mult, portarul CFR-ului, Mario Felgueiras, a aparat un penalti in minutul 76, parand sutul lui Tahar.

In urma acestui rezultat, CFR Cluj a urcat oe locul 4 in clasamentul Ligii 1, la numai 3 puncte in spatele liderului Petrolul.

ECHIPELE DE START

CFR Cluj: Felgueiras - Camora, Rada, Larie, Susic - Muniru, Monroy - Deac, Jakolis, Bruno Guimaraes - Tade

Antrenor: Vasile Miriuta

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Trtovac, Muth, Szilagyi - Ciprian Petre, Romeo, Todea, Tahar - Buziuc, Figliomeni

Antrenor: Cristi Dulca

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...