Echipa lui Hagi, remiza spectaculoasa cu Chiajna

Marti, 17 Decembrie 2013, ora 20:55
1098 citiri

Echipa lui Gica Hagi, FC Viitorul, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata in compania celor de la Concordia Chiajna, din cadrul etapei cu numarul 19 din Liga 1.

Aflata in zona retrogradarii, trupa "Regelui" a inceput curajos intalnirea cu Chiajna lui Chirila.

In minutul 6 Baluta il lanseaza bine pe Axente iar acesta deschide scorul cu un sut frumos, din unghi, fara speranta pentru Rimniceanu.

A urmat inca in sfert de ora in care Viitorul a avut initiativa dupa care, usor-usor, Concordia a preluat ostilitatile.

Brazilianul Wellington a restabilit egalitatea in minutul 30, cand l-a executat pe Balauru cu o executie fina, din unghi.

In continuare am avut parte de un meci spectaculos, cu multe ocazii, insa fara alte goluri.

Portarul Concordiei a facut adevarate minuni intre buturi, avand o serie de interventii de exceptie si aducand un punct formatiei sale.

Pentru echipa lui Hagi situatia ramane critica, Viitorul aflandu-se in continuare pe pozitie retrogradabila.

Viitorul: Balauru - Bejan, Larie, Mitrea, Tosca - Benzar, Al. Lazar, Nikolov, Baluta - Gavra, Axente

Rezerve: Buzbuchi, Putanu, Cirstocea, V. Rusu, N. Dica, Daminuta, Iacob

Concordia: Rimniceanu - Dima, Melinte, Leca, Bucurica - Neagu, Ispir, N. Rosu, Bambara, Onduku - Wellington

Rezerve: Cobrea, Serediuc, Da Costa, Savin, Zahariaa, L. Ganea, D. Florea

Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
#Viitorul Chiajna rezultat, #rezultate Liga 1, #meciuri Liga 1, #echipa Hagi Liga 1 , #rezultate