Liga I: Gaz Metan scapa printre degete victoria cu Timisoara

Duminica, 01 August 2010, ora 18:54
1054 citiri

Gaz Metan Medias si FC Timisoara au incheiat la egalitate, scor 2-2, intr-o partida contand pentru cea de-a doua etapa a Ligii I.

Prima mare ocazie a meciului a apartinut Timisoarei, Axente trimitand in bara un sut din afara careului, insa mediesenii au fost cei care au deschis scorul, in minutul 16, Eric executand o lovitura de la 11 metri obtinuta de Muntean.

Acelasi Eric a punctat pentru 2-0 la doua minute de la reluare, cu un sut plasat pe jos de la 20 de metri. Axente putea reduce din handicap 10 minute mai tarziu, insa lovitura sa de cap a fost respinsa de Plesca.

A reusit insa sa inscrie Magera, in minutul 71, sutul sau violent de la 20 de metri readucand speranta in tabara trupei antrenate de Vladimir Petrovici.

Cisovsky l-a pus la grea incercare pe Plesca, cu opt minute inainte de final, lovitura de cap a jucatorului banatenilor fiind respinsa in bara de goalkeeper-ul Mediasului. Golul egalarii a venit in ultimul minut de joc, Axente introducand balonul in plasa portii lui Plesca dupa o lovitura de cap.

Echipele:

Gaz Metan: Plesca - Zaharia, Lazar, Akaky, Parvulescu - Kubala, Todea - Muneanu, Eric, Hoban - Agananovic

Rezerve: Portnojs, Trtovac,Marovic, Dudita, Prekop, Miclea, Litu

Timisoara: Pantilimon, Scutaru, Mera, Cisovsky, Sepsi - Alexa, Bourceanu - Curtean, Magera, Goga - Axente

Rezerve: Taborda, Radu, Luchin, Mansour, Dukic, Popovic, Tames.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...