Liga 1: Botosani, victorie spectaculoasa in fata Craiovei

Vineri, 16 Octombrie 2015, ora 22:21
4606 citiri

FC Botosani a obtinut o victorie spectaculoasa in fata Universitatii Craiova, in primul meci din etapa a 14-a din Liga 1.

Moldovenii s-au impus pe teren propriu cu scorul de 3-2.

Partida a inceput practic de la scorul de 1-0, Hadnagy deschizand scorul inca din minutul 4, cu o lovitura de cap din trei metri. Oaspetii au egalat insa imediat, la primul atac mai periculos, Rocha trimitand in plasa un balon trimis excelent de Bawab.

In finalul primei reprize Hadnagy a reusit golul de 2-1, cu o reluare splendida, pe spate, din interiorul careului, pentru ca in partea secunda Martinus sa duca scorul la 3-1 dupa ce a fost lansat foarte bine spre careul advers si l-a lobat pe Balgradean.

Ivan a "inchis tabela" in prelungirile jocului, dupa ce Craiova ramasese in 10 oameni ca urmare a eliminarii lui Zlatinski.

Echipele de start

Botosani: Iliev - Dimitrov, Cordos, Plamada, Acsinte - Cucu, Vasvari - Batin, Cabrera, Martinus - Hadnagy

Rezerve: Plesca, Patache, Popovici, Fulop, Bordeianu, Brata, Roman

CSU Craiova: Balgradean - Achim, Popov, Kay, Vatajelu - Baluta, Mateiu, Zlatinski, Ivan - Bawab, Nuno Rocha

20:30 CFR Cluj - Viitorul

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...