Liga 1: Botosaniul castiga in deplasare cu Hermannstadt

Sambata, 28 Septembrie 2019, ora 16:38

FC Botosani a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul 11 din Liga 1, gruparea lui Marius Croitoru impunandu-se in deplasarea de la Hermannstadt.

Scorul final al partidei a fost 1-0, unicul fiind inscris de Enriko Papa in minutul 47, imediat dupa pauza.

Francezul Ongenda a centrat bine din banda stanga, iar Papa a reluat cu capul pe spate, imparabil pentru Cristiano.

In urma acestei victorii, Botosaniul a urcat provizoriu pe locul 7 al clasamentului intern, cu 15 puncte.

ECHIPELE DE START

Hermannstadt: Cristiano - S. Busu, Viera, Luchin, Oprut - Romario, Taira - I. Petrescu, Yazalde, Caiado - Sintean

Rezerve: Novo, I. Stoica, Tatar, Dalbea, Joalisson, L. Buzan, Debeljuh
Antrenor: Costel Enache

FC Botosani: E. Pap - Patache, Harut, Chindris, Tiganasu - Rodriguez, E. Papa - M. Roman, Ongenda, Ashkovski - Moussa
Reszerve: Hankic, Andronic, Halkiadakis, Ofosu, Pierce, Cimpanu, Moescu
Antrenor: Marius Croitoru