Liga 1: Botosaniul invinge Corona cu doua goluri fabuloase (Video)

Sambata, 05 Aprilie 2014, ora 17:25
1785 citiri

FC Botosani a obtinut o victorie importanta in Liga 1, moldovenii invingand, scor 3-1, pe deja retrogradata Corona Brasov.

Doua dintre golurile gazdelor au fost cu adevarat superbe.

Prima mare ocazie a fost ratata de Ciprian Dinu, centrarea inselatoare a acestuia lovind bara transversala a portii oaspetilor.

Botosaniul a deschis scorul prin Codoban, cu un sut la coltul lung, dupa o combinatie de efect cu Vasvari.

Acelasi Codoban a dublat avantajul gazdelor in debutul partii secunde, cand a interceptat o degajare gresita a lui Danalache si a sutat superb la vinclu, fara speranta pentru goalkeeperul brasovenilor.

Dupa nici cinci minute Hadnagy a marcat pentru 3-0, cu un lob de mare efect peste Danalache.

Corona a reusit golul de onoare cu un sfert de ora inainte de final, Miranda fiind cel care a punctat.

In urma acestui rezultat, echipa din Botosani a pus noua puncte intre ea si primul loc retrogradabil, avand sanse mari de a ramane in Liga 1.

FC Botosani: D. Lazar - C. Dinu, Tincu, Oltean, Fl. Acsinte - Vasvari, Codoban, Croitoru (cpt.) - Vertelis, Hadnagy, Stojkov

Rezerve: Curileac, Danci, Carjan, Ghinga, Fulop, Dorrego, Bordeanu

Corona Brasov: R. Danalache - Mendizov, Poverlovici, Damian, Burlacu - Fl. Parvu, Miranda, Dalbea (cpt.), Neacsa - Bus, Coman

Rezerve: Marc, Forika, Homei, Balint, H. Popa, Dedu, Fl. Manea

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...