Liga 1: Botosaniul salveaza un punct cu Sepsi

Vineri, 04 Octombrie 2019, ora 19:52

FC Botosani a reusit sa salveze un punct din disputa cu Sepsi Sfantu Gheorghe din Liga 1.

Partida s-a incheiat cu scorul de 1-1, golul egalarii fiind inscris de gazde cu cinci minute inainte de finalul timpului regulamentar de joc.

Dupa o prima repriza nu foarte spectaculoasa, cei de la Sepsi au reusit sa deschida scorul in minutul 54, atunci cand Vasvari a transformat un penalti acordat dupa un hent involuntar comis de Holzmann.

Egalarea a venit tarziu, in minutul 84, atunci cand Roman a profitat de o greseala comisa de Kilyen si l-a "executat" pe Fejer.

Ambele formatii au avut sanse mari in prelungiri, botosanenii lovind chiar bara in minutul 90+4.

Remiza nu ajuta niciuna dintre cele doua echipe, care se afla la marginea locurilor de play-off, dar in pericol sa fie depasite.

ECHIPELE DE START

FC Botosani: Pap - Patache, Harut, Chindris, Holzmann - Rodriguez, E. Papa - Ofosu, Ongenda, Ashkovski - Moussa
Rezerve: Hankic, Moescu, M. Roman, Tiganasu, Chalkiadakis, Cascini, Cimpanu
Antrenor: Marius Croitoru

Sepsi Sf. Gheorghe: Fejer - Kilyen, Bouhenna, Tincu, Fl. Stefan - R. Deaconu, Vasvari, Velev - Carnat, Karanovic, Safranko
Rezerve: Niczuly, Diakhite, Konongo, Stefanescu, Knowles, Salli, I. Fulop
Antrenor: Csaba Laszlo