Liga 1: Ceahlaul a batut Vointa in sapte minute

Sambata, 29 Octombrie 2011, ora 20:52
1228 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a obtinut toate cele trei puncte in partida disputata, pe teren propriu, cu Vointa Sibiu, scor 2-1, in etapa a 12-a din Liga 1.

Fara victorie in ultimele cinci partide, moldovenii s-au trezit condusi in prelungirile primei reprize, cand Nicolae Grigore a transformat un penalti obtinut de Lungu.

Elevii lui Costel Enache au iesit motivati de la cabine si au intors rapid soarta meciului, avand nevoie de numai sapte minute pentru a inscrie de doua ori.

Badescu a punctat pentru 1-1 in minutul 55, dupa o respingere a lui Danalache, iar Constantinescu a intors tabela sapte minute mai taziu, cand a marcat cu poarta goala, dupa ce l-a driblat pe goalkeeperul oaspetilor.

Cu cele trei puncte obtinute sambata, Ceahlaul a facut un salt de doua pozitii in clasamentul Ligii 1, pana pe locul 11. Vointa a ramas pe 14, cu 10 puncte, la numai doua "lungimi" de retrogradare.

Ceahlaul Piatra Neamt: Villadsen - Dumitras, Cazan, Forminte, Barna - Achim, Monroy, Stana - Cebotaru, Gafita, Constantinescu;

Rezerve: Jovic, Marc, Omerbegovici, Badescu, Chitosca, Onciu, Tepes;

Vointa Sibiu: Danalache - Bar, Tinc, Grigore - Maghici, Beza, Tatar, Nicola - Lungu, Lukanovici, Antohi;

Rezerve: Miron, Forika, Apostol, Martinescu, Negut, Burlacu, Cigan;

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...