Liga 1: Ceahlaul obtine prima victorie a sezonului in fata Gloriei

Luni, 13 August 2012, ora 21:05
1106 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a obtinut prima victorie in actualul sezon al Ligii 1, invingand, pe teren propriu, scor 2-0, formatia Gloria Bistrita.

Nemtenii au dominat partida disputata la Piatra Neamt, impunandu-se fara mari probleme in fata echipei lui Jean Padureanu, nou promovata in Liga 1.

Gazdele au deschis scorul dupa 38 de minute de joc, cand Golubovici a transformat cu un sut pe centru lovitura de pedeapsa acordata dupa un hent comis de Kanon.

Cea de-a doua reusita a meciului i-a apartinut lui Lukanovici, acesta inscriind in minutul 78 cu un sut plasat din careu, dupa o pasa de la Monroy.

Cu cele trei puncte obtinute luni seara, Ceahlaul Piatra Neamt a parasit ultima treapta a Ligii 1, urcand pana pe pozitia a 12-a. De cealalta parte, Gloria Bistrita a retrogradat pe 17, avand un singur punct dupa patru etape.

Ceahlaul: Jovici - Marc, Cazan, Vitelaru, Tepes - Constantinescu, Onciu, Monroy, Stana - Golubovici - Lukanovici;

Gloria Bistrita: Dolha - Peteleu, Kanon, Ionescu, Cafasso - Ayza, Enescu, Romario, Markisio - Layo, Predescu.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...