Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Ceahlaul, victorie la limita cu Poli Timisoara

Vineri, 22 Noiembrie 2013, ora 20:55
1293 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a continuat evolutiile bine din acest sezon reusind sa se impuna la limita, scor 1-0, in fata celor de la ACS Poli Timisoara intr-o partida din etapa a 15-a a Ligii 1.

Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Golubovic pe final.

Intalnirea de la Piatra Neamt a fost dominata de gazde, care au amenintat poarta lui Nuno Claro inca din primele minute.

Goalkeeperul lusitan a iesit chiar in evidenta in minutul 18, atunci cand a aparat o lovitura de la 11 metri executata destul de slab de Golubovic.

Atacantul bosniac s-a revansat insa in partea secunda, el marcand golul victoriei cu o lovitura de cap foarte bine plasata in minutul 78.

In urma acestui rezultat Ceahlaul si-a consolidat pozitia a cincea in clasamentul Ligii 1, egaland la puncte vicecampioana Pandurii.

Ceahlaul: Jovic - Rusu, Marc, Canu, Cazan - Achim, Stana - Popadiuc, Constantinescu, Gheorghiu - Golubovic

Rezerve: Jicha, Hasani, Chitosca, Onciu, Lucas, Stefanescu, Tepes

ACS Poli: Nuno Claro - Belu, Scutaru, Seroni, Poparadu - Petre, Trandu - Balace, Gorobsov, Popovici - Szekely

Rezerve: Pap, Petrovic, Boldea, Keita, Barbut, Balaure, Furtado

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...