Liga 1: CFR Clui, victorie dramatica in fata Botosaniului

Luni, 07 Noiembrie 2016, ora 22:27
4471 citiri

CFR Cluj a incheiat etapa cu numarul 15 din Liga 1 cu o victorie dramatica.

Ardelenii s-au impus pe teren propriu in fata celor de la FC Botosani cu scorul de 1-0, golul victoriei fiind inscris in ultimul minut.

Partida din Gruia a fost una relativ echilibrata, asta insa pentru ca cele doua echipe parca au evitat sa isi asume orice fel de risc.

Cea mai mare ocazie din prima repriza le-a apartinut gazdelor, insa Bud a trimis pe langa poarta din sase metri.

In partea secunda au avut si oaspetii o sansa mare, cu Astafei ratand din interiorul careului, insa moldovenii au avut si mult noroc la balonul respins de pe linia portii de Dimitrov.

Victoria a venit in minutul 89, atunci cand Larie a reluat spectaculos, cu o semi foarfeca, din marginea careului mic.

In urma acestei victorii, CFR Cluj a revenit in zona locurilor de play-off.

ECHIPELE DE START

CFR CLUJ: Marc - Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora - Rus, Tomislav - Nouvier, Ruiz, Paun - Bud

Rezerve: Minca, Muresan, Chirita, Neagu, Omrani, Negrut, Peteleu

FC BOTOSANI: Iliev - Dimitrov, Miron, Burca, Musat - Vasvari, Bordeianu - Golofca, Willie, I. Fulop - Astafei

Rezerve: Albut, Plamada, Cucu, Patache, Herghelegiu, Popovici, Corban

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...