Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: CFR Cluj trece fara emotii de Botosani. Hat-trick Lopez

Luni, 31 August 2015, ora 22:55
2586 citiri

CFR Cluj a obtinut o victorie convingatoare in etapa cu numarul noua a Ligii 1, trecand fara emotii de FC Botosani, scor 3-1.

Argentinianul Lopez a fost eroul "feroviarilor", acesta reusind un hat-trick.

Amenintat cu demiterea in cazul unui rezultat nefavorabil, antrenorul oaspetilor, Leo Grozavu, nu a reusit decat sa isi priveasca elevii cedand clar disputa din Gruia.

Lopez a deschis scorul in minutul 15, atunci cand a preluat bine in careul advers si l-a invins pe Iliev cu un sut puternic.

Sase minute mai tarziu a venit si golul al doilea, sud-americanul reluand simplu, din 10 metri, dupa o actiune foarte buna in banda dreapta.

Oaspetii au marcat golul de onoare la capatul primei jumatati de ora de joc, atunci cand Vasvari a transformat cu siguranta o lovitura de la 11 metri, insa Lopez avea sa isi continue evolutia excelenta cu un al treilea gol, inscris in minutul 58 cu un sut la coltul lung.

Botosaniul a terminat meciul cu un om mai putin, Cucu fiind eliminat in minutul 75 dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Echipele de start

CFR CLUJ: Marc - Lopes, Larie, Goian, Camora - Jakolis, Petrucci, Voiculet, Goncalves - Lopez, Belek

Rezerve: Minca, Coelho, Muresan, Paun, Nascimento, Negrut, Carter

FC BOTOSANI: Iliev - Patache, Plamada, Cucu, Dimitrov - Costin, Vasvari - Martinus, Cabrera, Brata - Roman

Rezerve: Plesca, Fulop, Rosu, Ivanovici, Miron, Hadnagy, Neziri

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#CFR Cluj Botosani Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate, #CFR Cluj rezultate Liga 1 , #rezultate