Liga 1: Chiajna a remizat cu Botosani

Marti, 10 Mai 2016, ora 19:53
2039 citiri

Concordia Chiajna si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-o partida din etapa a zecea a play-out-ului Ligii 1.

Intalnirea dintre ocupantele locurilor patru si cinci din play-out a inceput cu afisarea unui banner dedicat fostului dinamovist Patrick Ekeng, decedat dupa ce s-a prabusit pe gazon in meciul cu Viitorul.

Gazdele au deschis scorul in minutul 28, atunci cand Pena a finalizat bine un atac frumos purtat in banda stanga.

Oaspetii au egalat imediat dupa pauza, atunci cand Musat a reluat cu capul o centrare trimisa de Dimitrov.

In prelungirile meciului, Michael Odibe a fost eliminat dupa ce a vazut al doilea cartonas galben.

Echipele de start

Chiajna: Balgradean - Feussi, Tincu, Odibe, Niasse, Bucurica - Cristescu, Obodo, Giurgiu - Milevskyi, Pena

Rezerve: Matache, Rosu, Garcia, Serediuc, Buleica, Zerbo, Purece

Antrenor: Adrian Falub

Botosani: Iliev - Dimitrov, Plamada, Miron, Musat - Ichim, Vasvari - Cabrera, Fulop, Bordeianu - Matulevicius

Rezerve: Plesca, Ivanovici, Cucu, Patache, Carralero, Roman, Hadnagy

Antrenor: Leo Grozavu

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...