Liga 1: Chiajna a remizat cu CSMS Iasi

Miercuri, 30 Martie 2016, ora 20:24
2059 citiri

Concordia Chiajna a remizat acasa in fata celor de la CSMS Iasi, intr-un meci din etapa a patra a play-out-ului Ligii 1.

Scorul final a fost 1-1, ambele echipe avand si cate un eliminat pe parcursul partidei.

Debutul meciului a fost unul exploziv. Gazdele au obtinut un penalti in minutul 13, vedeta Obodo transformand si aducandu-si astfel echipa in avantaj.

Iesenii au ramas si cu un om in minus dupa aceasta faza, arbitrul Marcel Barsan aratandu-i cartonasul rosu lui Frasinescu.

Cu toate acestea, cinci minute mai tarziu oaspetii au restabilit egalitatea, Andrei Cristea marcand cu o lovitura de cap.

In partea secunda si Chiajna a avut un om eliminat, Milevskyi, abia intrat in teren, vazand direct cartonasul rosu pentru o palma pe care i-a aplicat-o unui adversar in alergare.

La una dintre ultimele faze de joc, in minutul 90, Chiajna putea da lovitura, insa balonul sutat frumos de la marginea careului a lovit bara transversala a portii adverse.

ECHIPELE DE START

Concordia Chiajna: Balgradean - Feussi, Tincu, Odibe, Niasse, Bucurica - Giurgiu, Obodo, Purece - Pena, Cristian Garcia

Rezerve: Matache, Barboianu, Serediuc, Mamele, Milevschi, M. Cristescu, Ad. Cristea

CSMS Iasi: Grahovac - Tiganasu, Ciuca, Frasinescu, Mihalache, I. Voicu - Bole, Mitic, V. Gheorghe, A. Cristea - Golubovici

Rezerve: Caparco, Enescu, Onduku, Llullaku, Al. Cretu, Piccioni, Nuno Viveiros

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...