Liga 1: Chiajna castiga "derbiul Ilfovului" si ultimul meci din sezonul regulat

Marti, 27 Februarie 2018, ora 19:24
1875 citiri

Concordia Chiajna a reusit sa se impuna in ultimul meci al sezonului regulat din Liga 1 in fata celor de la FC Voluntari.

"Derbiul Ilfovului" s-a incheiat cu scorul de 3-1 dupa ce luni seara a fost amanat din cauza viscolului.

Gazdele de la Chiajna au deschis scorul in finalul primei reprize, atunci cand portarul Voluntariului, Balauru, pacalit usor de devierea lui Achim, si-a trimis mingea in plasa incercand sa o boxeze.

Scorul a devenit 2-0 dupa ce Batin a transformat un penalti acordat dupa hentul lui Deac in minutul 69, iar la faza imediat urmatoare Gradinaru l-a "executat" pe Balauru cu o "scarita" de efect.

Voluntariul a reusit golul de onoare prin Achim, cu 10 minute inainte de final.

Ambele formatii au terminat partida in inferioritate numerica dupa eliminarile lui Horj ('66, rosu direct) si Prepelita ('86, cumul de cartonase).

Echipele de start

Concordia Chiajna: Caparco - Patache, Albu, A. Marc, Barboianu - Gradinaru, Prepelita, M. Cristescu, Deaconu - Bumba, Batin

Rezerve: Vitkauskas, Babic, V. Georgescu, Manasse, Bud, Bawab, F. Cioabla

Voluntari: Balauru - Pleasca, C. Achim, Horj, Bucurica - Rauta, C. Lazar - G. Deac, P. Ivanovici, D. Benzar - A. Balan

Rezerve: Petrariu, Leasa, I. Balaur, L. Cazan, Sanmartean, Marinescu, A. Voicu

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Chiajna victorie Voluntari, #Chiajna Voluntari Liga 1, #Liga 1 rezultate , #rezultate