Liga 1: Chiajna retrogradeaza matematic, iar Dunarea Calarasi spera in salvare

Miercuri, 22 Mai 2019, ora 20:29

Dunarea Calarasi s-a impus cu scorul de 2-0 in fata celor de la Concordia Chiajna intr-o partida din etapa a 12-a a play-out-ului Ligii 1 si a facut un pas mare spre salvarea de la retrogradare.

In schimb, ilfovenii sunt retrogradati matematic in Liga 2 cu doua etape inainte de finalul campionatului.

Rezultatul partidei de la Calarasi a fost decis pe final, atunci cand elevii lui Dan Alexa au reusit sa inscrie de doua ori si sa obtina o victorie pretioasa.

Luchin a deschis scorul cu o lovitura de cap, iar Ammari a stabilit scorul final in minutul 4 al prelungirilor.

Victoria ii urca pe calaraseni pe locul 6 in play-out, cel de baraj, pe pozitie direct retrogradabila coborand Sibiul.

ECHIPELE DE START

DUNAREA: Straton - Gligorov, Sirghi, Dobrosavlevici, Mendy - G. Enache, G. Simion, Honciu, D. Benzar - V. Munteanu, Ammari
REZERVE: Calancea, Luchin, Bourceanu, Henderson, St. Filip, I. Stoica, Ben Djemia
Antrenor: Dan Alexa

CHIAJNA: Rimniceanu - Meira, Marc, Cadamuro, Fota - Bawab, Gorobsov, Ropotan, P. Ivanovici - Guessan, Moussa
REZERVE: Caparco, Gradinaru, Nivaldo, Iloki, I. Radu, M. Cristescu, Barboianu
Antrenor: Adrian Falub