Liga 1: Chiajna, umilita la Brasov. "Printul" Cristea s-a facut de ras

Vineri, 12 Septembrie 2014, ora 20:25
3669 citiri

Concordia Chiajna a suferit o infrangere umilitoare in etapa a saptea a Ligii 1, formatia ilfoveana fiind invinsa, scor 4-1, pe terenul celor de la FC Brasov.

"Printul" Adrian Cristea a debutat la Chiajna, insa s-a facut de ras pe final de meci, cand a ratat un penalti.

Dupa un debut echilibrat de partida, care nu anunta "macelul" ce va urma, gazdele de la Brasov au deschis scorul in minutul 15, prin Constantinescu.

Un sfert de ora mai tarziu, Grigorie dubla avantajul "stegarilor", transformand o lovitura de la 11 metri, iar imediat dupa pauza acelasi Constantinescu a marcat pentru un incredibil 3-0.

Dupa nici cinci minute Leko a facut 4-0 si Chiajna era in genunchi.

Sumudica a fortat pe final, introducandu-l in teren si pe Adrian Cristea, insa "Printul" s-a facut de ras ratand un penalti.

Boldrin a salvat ceva din onoarea oaspetilor, punctand pentru 4-1 in minutul 86.

Echipele de start

FC BRASOV: Fl. Iacob - Vagner, Machado, Leko, Serginho - Enceanu, Bruno Madeira, Aganovici, Ciocalteu -Grigorie - M. Constantinescu

Rezerve: D Mutu, C Munteanu, Tara, Diogo Santos, Buga, Barna, L. Ganea

CHIAJNA: Rimniceanu - Maftei, Diulgerov, R. Martins, Bucurica - Fl. Lovin, Boldrin - Bajenaru, Purece, Stan - Dina

Rezerve: Matache, Cristijan Dragarski, D. Florea, Ad. Cristea, Pena, Bagarici, Nelut Rosu

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#GBrasov Chiajna Liga 1, #Chiajna umilita Brasov Liga 1, #Adrian Cristea Chiajna , #rezultate