Liga 1: Concordia Chiajna obtine prima victorie din acest sezon

Sambata, 11 August 2018, ora 19:52
2746 citiri

Concordia Chiajna a castigat cu 2-0 partida disputata, sambata, pe teren propriu, cu FC Hermannstadt, in etapa cu numarul 4 a Ligii 1.

Primul gol al partidei a fost marcat de atacantul Paul Batin, in minutul 38, dintr-un penalti dictat dupa un fault al lui Stoica asupra lui Gradinaru.

Panait a marcat cel de-al doilea gol al meciului, in minutul 88, dupa ce in prima faza Cabuz a respins la un sut al lui Bawab.

E prima victorie obtinuta in acest sezon de ilfoveni, care urca pana pe locul 9 in clasament, cu 4 puncte. De partea cealalta, sibieni au tot 4 puncte, dar ocupa locul 11, din cauza golaverajului.

Concordia Chiajna: Caparco - Matei, Marc, Albu, Nivaldo - Prepelita - Gradinaru, Cristescu, Gorobsov, Deaconu - Batin.

Antrenor: Ionut Badea.

FC Hermannstadt: Cabuz - Coman, Stoica, Dandea, Tatar - Dilbea, Antonov - Petrescu, Chalkiadakis, Nkololo - Blanaru.

Antrenor: Alexandru Pelici.

Arbitru: Marian Barbu.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#rezultat meci Chiajna Hermannstadt, #Concordia Chiajna Hermannstadt scor , #rezultate