Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Concordia Chiajna, un nou rezultat surpriza

Luni, 09 Aprilie 2012, ora 20:55
2924 citiri

Concordia Chiajna, revelatia returului in Liga 1, a obtinut o noua victorie spectaculoasa in primul esalon, de aceasta data cu FC Brasov, scor 3-2.

Neinvinsa de patru etape, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf s-a impus in prelungiri la Brasov si a facut un nou pas spre evitarea retrogradarii.

Oaspetii au deschis scorul inca din minutul 13, prin Krumov, la o lovitura de colt, fundasul Concordiei stabilind totodata si scorul pauzei, 1-0. In minutul 24, Buga a inscris pentru 1-1, dar reusita a fost anulata eronat pentru ofsaid.

Rocha a marit avantajul la noua minute de la reluare, dar Hadnagy a redus handicapul dupa numai doua minute si ardelenii sperau in continuare la cel putin un punct.

Moutinho a egalat cu cinci minute inainte de final, cu un sut spectaculos in vinclu, dar acelasi Rocha a dat lovitura pentru Chiajna in prelungiri, cand a inscris la capatul unei faze personale de toata frumusetea.

In urma acestei victorii, Concordia a acumulat 27 de puncte si a urcat pe locul 15 in Liga 1, la egalitate cu FCM Targu Mures, prima formatie deasupra liniei de retrogradare. De cealalta parte, FC Brasov a ramas pe pozitia a 11-a, cu 29 de puncte.

FC Brasov: Felgueiras - Mateiu, Majernick, Ricardo Machado, Velayos - Bruno Madeira, Di Stefano, Dias, Viveiros - Buga, Ilijoski;

Rezerve: Godinho, Ciupe, Olariu, Damian, Moutinho, Hadnagy, Mauro Alonso;

Concordia Chiajna: Nita - Krumov, Mamele, Doru Bratu, Guilherme - Adrian Popa, Roberto Iancu, Filip, Iordache Ilie - Viorel Dinu, Rocha;

Rezerve: Baruch, Paulinho, Alex Dos Stantos, Petrovici, Mihalcea, Munteanu, Muzac.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#concordia chiajna, #fc brasov, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 25, #surprize Liga 1 , #rezultate