Liga 1: Craiova invinge fara emotii Chiajna

Duminica, 01 Mai 2016, ora 19:53
2885 citiri

CS Universitatea Craiova isi pastreaza visul european dupa o victorie fara emotii obtinuta in fata Concordiei Chiajna.

Oltenii s-au impus "acasa" cu scorul de 2-0 la capatul unei partide in care ilfovenii nu au dat impresia ca se pot impune.

Craiova a transat soarta meciului in cinci minute din prima repriza.

Baluta a deschis scorul in minutul 17, trimitand in poarta din interiorul careului, din pasa lui Baluta, iar Andrei Ivan a stabilit scorul final cinci minute mai tarziu, cu o lovitura de cap.

In urma acestui rezultat, Craiova a urcat pe primul loc al clasamentului play-out-ului, la egalitate de puncte cu CSMS Iasi.

Echipele de start

CSU Craiova: I. Popescu - Dumitras, Popov, Ivanov, Vatajelu - Zlatinski, Madson, Bancu - Ivan, Nuno Rocha, Baluta.

Concordia Chiajna: Balgradean - Tincu, Niasse, Odibe - Gradinaru, Cristescu, Obodo, Giurgiu, Bucurica - Milevski, Pena.

Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...
Horia Constantinescu, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, renunță la funcție
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, renunţă la funcţie după ce a devenit candidatul PSD la Primăria Constanţa. El precizează că...
#Craiova Chiajna rezultate, #Craiova rezultate Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate