Liga 1: CSMS Iasi, victorie de senzatie la Galati

Luni, 03 Decembrie 2012, ora 19:55
2073 citiri

Otelul Galati a suferit o infrangerea dureroasa, pe teren propriu, cu CSMS Iasi, scor 0-3, intr-un meci contand pentru etapa cu numarul 18 din Liga 1.

Trupa lui Liviu Ciobotariu a continuat evolutiile bune din ultima perioada si a obtinut a patra victorie in cinci meciuri, datorita unui hat-trick reusit de Marius Onofras.

Eroul oaspetilor a deschis scorul in minutul 35, cu un sut fabulos de la 25 de metri, iar in minutul 75 a marit diferenta cu o reluare simpla din careu, dupa o pasa a lui Tiganasu.

Scorul final a fost stabilit in minutele de prelungire, cand acelasi Onofras a primit in dreapta si l-a invins pe goalkeeperul gazdelor cu un sut la coltul lung. Iesenii au marcat din nou dupa inca un minut, insa reusita a fost anulata corect pentru o pozitie de ofsaid.

In urma acestui succes, CSMS Iasi a urcat pe locul 15 in clasamentul Ligii 1, cu 17 puncte, si doar golaverajul inferior a facut ca acestia sa nu depaseasca Otelul, care se afla pe pozitia a 14, deasupra liniei rosii.

Otelul Galati: Simaitis - Rapa, Sarghi, Sipovici, Murgoci - Giurgiu, Neagu - Iorga, Bajenaru, Stromajer - Pena;

Rezerve: Branet, Ljubinkovici, Filip, Benga, Viglianti, Ilie, Punosevac;

CSMS Iasi: Irimia - Cretu, Tincu, Avramia, Tiganasu - Onofras, Straton, Milea, Vladu - Patulea, Tudor;

Rezerve: Lungu, Nalati, Ionescu, Herghelegiu, Semenenko, Mihalachioaie, Mitrea.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Iasi victorie Otelul Galati, #rezultate Liga 1, #meciuri Liga 1, #Liga 1 etapa 18 , #rezultate